You are here:

Agroturystyka na Mazurach dla rodzin z dziećmi

Agroturystyka na Mazurach dla rodzin z dziećmi
1 vote, 4.00 avg. rating (80% score)

Mazury z rodziną

Mazury to bardzo popularne miejsce na wakacyjne wyjazdy, a także weekendowy odpoczynek. Jest to region etnograficzny położony w północno-wschodniej części Polski, zasiedlony w XIV-XVII wieku. Jest to również część pojezierza Mazurskiego – obszaru o wyjątkowo urozmaiconej rzeźbie terenu z wieloma jeziorami, zwanego często Krainą Tysiąca Jezior. Największe z nich to Śniardwy i Mamry.
Mazury to idealne miejsce nie tylko dla żeglarzy oraz kajakarzy, ale również dla osób, którym zależy na odpoczynku i zrelaksowaniu się samotnie lub też z rodziną z dala od zgiełku wielkich miast, pracy i powszednich problemów. Z tego względu agroturystyka na Mazurach dla rodzin z dziećmi jest coraz bardziej rozwinięta; również baza noclegowa i gastronomiczna jest na bardzo dobrym poziomie. Na Mazurach możemy znaleźć wiele hoteli znajdujących się w bliskim sąsiedztwie lasów i jezior, co zwiększa atrakcyjność takich miejsc. Bezpośredni kontakt z przyrodą jest niewątpliwym atutem wypoczynku na Mazurach – leśnych zaroślach możemy spotkać pasące się sarny, biegające zające czy też czaple przechadzające się w pobliżu stawów. Dodatkowo warto wspomnieć o niesamowitych widokach, jakie oferuje nam Kraina Tysiąca Jezior oraz o zabytkach, które naprawdę warto zobaczyć będąc na Mazurach. Jednym z nich jest miasteczko Pasym, szczycące się wiekową historią. W pobliżu rynku znajduje się pomost widokowy, a także plac dla dzieci. W miasteczku znajdziemy również zabytkowy ratusz oraz wieżę ciśnień zbudowaną na początku ubiegłego stulecia.

Pozostałe wpisy o turystyce:

Related articles
 

Back to Top

Bidet wiszący Catalano Zero 55 1BS55N00, Umywalka Simas Frozen 91x50,5cm U90, Stalowa a aluminiowa konstrukcja w meblach technorattanowych, Miska wisząca Catalano Zero 45 1VSV45N00, Primacon taśmy transportujące, Lampa wisząca Spinner LED, mezoterapia vivaderm, taśmy transportowe Primacon, geodeta Chełmża, Miska wisząca WC Catalano Zero 50 1VSV50N00