You are here:

Agroturystyka nad Biebrzą

Agroturystyka nad Biebrzą
1 vote, 4.00 avg. rating (80% score)

Atrakcje turystyczne doliny Biebrzy

Tereny leżące przy wschodniej granicy naszego kraju są przez większość turystów omijane podczas planowania wakacyjnych wojaży. Nie znajdziemy tam rozwiniętej infrastruktury turystycznej, nie jest to też region gdzie znajdziemy góry lub morze, które dla wielu są podstawowymi kierunkami wyjazdu. Korzystają na tym te osoby, które liczą na spokój i ciszę w trakcie wakacji, a przy tym nie chcą się zbytnio wykosztować.

Mimo niedużej popularności Podlasia, coraz bardziej rozwija się agroturystyka nad Biebrzą. Wybierana jest ona przez osoby, które chcą być blisko natury. Najważniejszym miejscem w przyrodniczym krajobrazie tego regionu jest bez wątpienia Biebrzański Park Narodowy, który swym zasięgiem obejmuje całą dolinę Biebrzy – od jej źródeł do ujścia. Szczególnie wypady na Podlasie upodobali sobie miłośnicy ornitologii. Na terenie Parku spotkać można wiele gatunków ptaków, zwłaszcza związanych ze środowiskiem bagiennym.

Co jeszcze może nam zaproponować agroturystyka nad Biebrzą? Jedną z głównych atrakcji są spływy kajakowe, które są organizowane zarówno dla indywidualnych osób, jak i całych grup. Biebrza ze swoim spokojnym nurtem jest idealnym miejscem na spływ dla całych rodzin. Największą popularnością cieszą się spływy w okresie wiosennym, kiedy poziom wody się podnosi. Z myślą o kajakarzach został wyznaczony szlak wodny na Biebrzy. Liczy on aż 135 km, a po drodze spotkać można punkty widokowe, które uatrakcyjniają wypoczynek na rzece.

Dzięki swoim walorom, Biebrza i jej okolice sprawiają, że agroturystyka w tym miejscu się rozwija i przyciąga coraz większą ilość osób. Warto wybrać się w to miejsce choćby raz, aby poznać lepiej piękno naszego kraju.

Pozostałe wpisy o turystyce:

Related articles
 

Slowa kluczowe: markizy Kęty, firma otwierająca sejfy awaryjnie - Warszawa, lpk110, baront schody, Aquaclear przydomowe oczyszczalnie ścieków, kawitacja kielce, kompleksowe usługi ślusarskie kraków, Stojaki na ulotki - Brooklyn, Wiedzopedia, durobet ceny, Fotoodmładzanie żary

Back to Top

gabloty korkowe Paraga Centrum, Bidet wiszący Catalano New Light 1BSLI00, 6es7521-1bl00-0ab0 sterownik, płytki łazienkowe Apavisa, separator koalescencyjne z bypassem, sprzątanie grobów Warszawa na powązkach cywilnych, Miska wisząca WC Catalano Zero 55 BEZRANTOWA 1VS55NR00, przeszczep chrząstki warszawa, Montaż klatek bezpieczeństwa w warsztacie w Poznaniu, Fotoprzekaźnik przeciwsobny Sick