You are here:

Białystok jakiego nie znacie

Białystok jakiego nie znacie
1 vote, 4.00 avg. rating (80% score)

rp_turystyka18.jpgBiałystok jest przepięknym, jednak niedocenianym miastem leżącym w województwie podlaskim. Otoczony jest dwoma parkami narodowymi: Biebrzańskim Parkiem Narodowym i Narwiańskim Parkiem Narodowym, a także Puszczą Knyszyńską.
Turyści zobaczyć tutaj mogą wiele ciekawych zabytków. Najsłynniejszym z nich jest Pałac Branickich, wybudowany przez Klemensa Branickiego. Jest to przepiękna, zabytkowa rezydencja rodu Branickich, jedna z najlepiej zachowanych w Polsce. Pałac ten został wybudowany w XVI wieku, jest przykładem pięknego gotycko-renesansowego stylu architektonicznego. Pałac otoczony jest dużym parkiem, w którym podziwiać można typowe klasycystyczne posągi i altany. Położony jest w centrum miasta nieopodal kościoła Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny, kolejnego ciekawego zabytku w tym mieście. W Białymstoku do dnia dzisiejszego zachowało się jeszcze wiele starych kamienic pochodzących nawet z XVIII wieku. Doskonałym przykładem tej zabudowy jest ulica Warszawska.
Białystok jest miastem ciekawym, również pod względem rozrywki i kultury. W centrum, turyści mogą miło spędzić czas w wielu pubach, restauracjach, czy kawiarniach. Miłośnicy kultury koniecznie powinni odwiedzić Operę Podlaską, która jest jednym z najnowszych obiektów tego typu w Polsce. Warto też wejść na taras widokowy znajdujący się na dachu Opery i obejrzeć stamtąd panoramę miasta.

Pozostałe wpisy o turystyce:

Related articles
 

Back to Top

Podstawy geodezji inżynieryjnej Geodpis, Dochodzenie odszkodowań górniczych Konin, Primacon taśmy transportowe, Umywalka Simas Frozen 121x50,5cm U120, Umywalka Simas Frozen 90x50cm FZ11, Miska wisząca Catalano Zero 45 1VSV45N00, Balistyka dla snajperów Ejsmont, Dębki kalendarz imprez 2016, Szybkoschnąca Lakierobejca dekoracyjna film instruktażowy, wynajem zestawów igłofiltrów