You are here:

Chełmno ? miasto zakochanych

Chełmno ? miasto zakochanych
1 vote, 4.00 avg. rating (80% score)

tanie hotele (6)Chełmno jest polskim miastem zakochanych między innymi, dlatego, że w tutejszym kościele przechowywane są relikwie św. Walentego, który uchodzi właśnie za patrona tychże.
Odkąd do naszego kraju zawitało święto zakochanych chełmianie postanowili wykorzystać fakt posiadania relikwii świętego i 14 lutego już od kilkunastu lat obchodzone w mieście jest bardzo hucznie. Piekarze i cukiernicy pieką ciastka i bułeczki nie tylko w kształcie serc, ale z dodatkiem lubczyka, co jak wiadomo wpływa na płomienność uczuć; w mieście w tym okresie organizowany jest Festiwal Piosenki Miłosnej oraz Jarmark św. Walentego a także wiele konkursów na różne walentynkowe atrakcje.
Ale Chełmno miastem zakochanych jest nie tylko 14 lutego; przez cały rok można pospacerować po wielu bardzo romantycznych zakątkach tego miasta a na Nowych Plantach wiosną i latem miłosny klimat podtrzymują ukwiecone dywany w kształcie serc. W mieście jest także całe mnóstwo ławeczek, na których można usiąść z ukochaną osobą czasami dosiadając się do rzeźbionych zakochanych par.
To 20 tysięczne miasto znajduje się w Kanonie Miejsc Historycznych. Jest tu ogromna ilość odrestaurowanych gotyckich i barokowych kamieniczek a także duża ilość kościołów zarówno katolickich jak i protestanckich.

Pozostałe wpisy o turystyce:

Related articles
 

Slowa kluczowe: Szybkoschnąca Lakierobejca do wnętrz zastosowanie, Fotoprzekaźnik przeciwsobny Sick, mezoterapia vivaderm, zeltiq Warszawa, księgowość wspólnoty Rawa Mazowiecka, kinesiotaping bielsko biała, standy eliptyczne cena druku, Minikoparka Gorlice, fluorokrzemian glinu, onlynails cennik, lpk208

Back to Top

Primacon taśmy transportowe, wynajem igłofiltrów elastycznych, wynajem igłofiltrów stalowych, Lampa wisząca Gracia 40cm, geodeta Chełmża, Montaż klatek bezpieczeństwa w warsztacie w Poznaniu, separator koalescencyjne z bypassem, Umywalka Simas Flow 63,5x49,5cm FL04, Umywalka Simas Evolution 31x27cm EVO13, taśmy transportowe Primacon