You are here:

Ciekawe budowle w kotlinie kłodzkiej

Ciekawe budowle w kotlinie kłodzkiej
1 vote, 5.00 avg. rating (90% score)

wycieczki szkolne (6)Wiadomo, że na Dolnym Śląsku jest całe mnóstwo zamków, pałaców i fortec? niektóre z nich niezwykle ciekawe i malowniczo położone znajdują się w kotlinie kłodzkie?nawet, jeśli nie wszystkie są dostępne dla zwiedzający to miejsca, w jakich są usytuowane i tak warte są obejrzenia:
1. Pałac w Bożkowie ? czasami nazywany ?przeklętą perłą?, gdyż, mimo że kiedyś wprost emanował przepychem to teraz powoli niszczeje a złodzieje i zbieracze złomu dopełnili dzieła zniszczenia? wspaniały pałac czeka na odrestaurowanie i jakiś pomysł na zagospodarowanie?
2. Pałac na Skale ? ten miał znacznie więcej szczęścia ? obecnie jest w tym barokowym pałacu luksusowy czterogwiazdkowy hotel ze SPA, basenem, sauną i ja uzi?sam pałac można także zwiedzać?
3. Zamek Grodno wzniesiony na szczycie Chojny, który odbija siew odach Jeziora Lubachowskiego to chyba najbardziej ?nawiedzony? zamek na Dolnym Śląsku- po jego murach spaceruje Białą Dama a w lochach spoczywają szczątki niegodziwej kasztelanki a na dziedzińcu gdzieś zakopana jest ogrom skrzynia ze skarbami?
4. Pałac w Żelaźnie ? to neobarokowa rezydencja, w której obecnie mieści się prężne centrum konferencyjne hotelem, salą konferencyjną, galerią?młode pary lubią urządzać tu wesela a sam obiekt udostępniony jest do zwiedzania?

Pozostałe wpisy o turystyce:

Related articles
 

Slowa kluczowe: trioxygen 5, biceps 34cm, kinesiotaping bielsko biała, kawitacja kielce, blog początkującego elektronika, highlightersmink, rodogosz ogrody, Fotoprzekaźnik Sick, firma otwierająca sejfy awaryjnie - Warszawa, baront schody, etykiety inspekcyjne na zamówienie

Back to Top

Umywalka Simas Evolution 70x49cm EVO11, Bidet wiszący Catalano Zero 55 1BS55N00, taśmy transportowe Primacon, Miska stojąca WC Catalano Zero 45 1VP4500, Umywalka Simas Flow 87x49,5cm FL05, przenośniki rolkowe Primacon, płytki łazienkowe Apavisa, Szamba Betonowe Ropczyce, Umywalka Simas Flow 57,5x50cm FL21, osiem pomysłów na prezent dla kulturysty