You are here:

Definicja słowa turystyka

Definicja słowa turystyka
1 vote, 5.00 avg. rating (90% score)

rp_urlop11.jpgTurystyka jest nieodłącznym elementem życia każdego z nas. Cały jej termin pochodzi z języka francuskiego. A jak definiujemy ten zwrot?

Definicję słowa turystyka podała Światowa Organizacja Turystyki – UNWTO. To ona podała, że jest to ogół czynności wszystkich osób, które wybierają się na wyjazdy w celach wypoczynkowych. Mogą to być również cele służbowe. Jednak taki wyjazd nie może trwać dłużej niż rok. W definicji wykluczamy również wyjazdy, na które decydujemy się, jeśli chcemy tylko i wyłącznie zarobić. Definicja została podana, aby móc przeprowadzać różne ankiety i badania. To z nich tworzy się statystyki, z którymi możemy się zapoznać na wielu portalach. Dzięki nim dowiadujemy się, którzy ludzie najczęściej korzystają z turystyki. Możemy również zapoznać się z krajami, które są najchętniej odwiedzane przez innych. Być może to właśnie ten kraj zdecydujemy się później odwiedzić. Dzięki niemu zapoznamy się z obcą dla nas kulturą, tradycją, historią i na pewno poszerzymy swoją wiedzę.

Pozostałe wpisy o turystyce:

Related articles
 

Back to Top

Wzmacniacz zintegrowany Yamaha A-S1100, geodeta Chełmża, osiem pomysłów na prezent dla kulturysty, Miska wisząca Catalano New light 1VSLI00, Miska wisząca WC Catalano Star 1VSST00, wynajem igłofiltrów elastycznych, przenośniki rolkowe Primacon, Miska wisząca WC Catalano Zero 50 1VSV50N00, Miska stojąca WC Catalano Zero 55 1VP5500, Całoroczne noclegi okolice Lidzbarka Warmińskiego