You are here:

Turystyka kulturowa

Turystyka kulturowa
0 votes, 0.00 avg. rating (0% score)

rp_hobby11.jpgKultura- dla jednych jest po prostu tym, co nas otacza. Dla innych, czymś fascynującym i inspirującym. A dowodem na to jest chociażby turystyka kulturowa, która koncentruje się wokół miejsc związanych z kulturą.

Każdy turysta ma swój ulubiony rodzaj turystyki. Dla tych, którzy fascynują się kulturą, najbardziej interesującą jest turystyka kulturowa. W tym miejscu należy od razu podkreślić, że obejmuje ona zarówno miejsca z wytworami kulturowymi powstałymi w dawnych wiekach, jak i wytworami kultury współczesnej. Z tego też względu w ten rodzaj turystyki wpisuje się również turystyka historyczna.

Mówiąc o turystyce kulturowej, należy też powiedzieć, że ten rodzaj nie jest wcale wytworem czasów współczesnych. Już w starożytności można było zaobserwować podróże w celu zgłębiania kultury swojego kraju. Doskonałym tutaj przykładem były podróże Egipcjan w celu zobaczenia na własne oczy piramid.

Turystyka kulturowa to rodzaj turystyki, który warto promować, ponieważ bardzo rozwija i poszerza horyzonty.

Pozostałe wpisy o turystyce:

Related articles
 

Slowa kluczowe: Gniewiński portal, GAP Fakturowy BMW, firma otwierająca sejfy awaryjnie - Warszawa, vetrex-v90-alphaline, redox extreme efekty, rodogosz ogrody, Fotoprzekaźnik przeciwsobny, przesłony wodoszczelne, Aquaclear przydomowe oczyszczalnie ścieków, orienteering miejski na imprezę integracyjną, blog początkującego elektronika

Back to Top

gabloty szklane Paraga Centrum, Dębki kalendarz imprez 2016, Umywalka Simas Arcade 90x56cm AR864, Umywalka Simas Evolution 90x50cm EVO12, Miska wisząca Catalano Zero 45 1VSV45N00, Umywalka Simas Flow 82x50cm FL20, Miska wisząca WC Catalano Star 1VSST00, Umywalka Simas Flow 115x50cm FL03, Umywalka narożna Simas Arcade, tablice aluminiowe Paraga Centrum